Zobacz inne porady:

Ozon – jedno urządzenie, wiele możliwości

Zobacz inne porady: Leczenie zębów z wykorzystaniem ozonu opiera się na jego działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, przeciwwirusowym i zdolności do dezaktywacji bakterii próchnicotwórczych.To nowoczesna, bezbolesna metodą

Erozja szkliwa, czyli co zjada twoje zęby?

Najtwardsza tkanka w ludzkim ciele to wcale nie kość czaszki, ani kość udowa, ale… szkliwo. Nie bez powodu stanowi ono pancerz dla zębów, który chroni je przed bakteriami, wpływem kwasów czy powstawaniem płytki nazębnej. Jednak do czasu – gdy na skutek twoich nawyków nie dojdzie do erozji szkliwa, która jest nieodwracalna.

Czy złamany ząb da się ocalić?

Złamany ząb jest problemem, którego każdy z nas chciałby uniknąć. Jeśli nasz ząb się jednak złamie lub ukruszy, czym prędzej należy zapisać się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.
Zdarzyło się… co teraz?

Jak prawidłowo dbać o dziąsła?

Dziś nikogo już nie trzeba przekonywać, że dbanie o zdrowe zęby i dziąsła jest niezmiernie ważne. Przewlekłe stany chorobowe zębów i lekceważone problemy z przyzębiem mają poważny wpływ na układ pokarmowy i krwionośny. Jak dbać o zęby i dziąsła? Jakich przyrządów używać w domu: szczoteczek elektrycznych, sonicznych czy irygatorów?

Zdrowe dziąsła odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu jamy ustnej. Stanowią bowiem naturalną barierę dla bakterii, które mogłyby zaatakować delikatną i miękką część zębów, która skrywa się pod dziąsłami. Podczas spożywania posiłków część jedzenia dostaje się między zęby oraz w drobne szczeliny przydziąsłowe i zalega w trudno dostępnych zakamarkach ust. Ciepłe i wilgotne środowisko jamy ustnej stanowi znakomite miejsce do rozwoju różnych bakterii, które mogłyby rozwinąć się w stany chorobowe i zaatakować zęby.
Wiemy o tym doskonale i dlatego stomatolodzy na całym świecie sugerują myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Usuwa się w ten sposób płytkę nazębną, pozbywa się resztek pokarmu i zapobiega chorobom zębów.
Czasem jednak, na skutek różnych chorób, takich jak cukrzyca, anemia, paradontoza lub z powodu niedoborów witamin, dziąsła mogą krwawić, osuwać się eksponując miękkie korzenie zębów.

Niestety, również nieprawidłowa higiena zębów i przyzębia w warunkach domowych może spowodować problemy z dziąsłami.

Szczoteczka elektryczna a zdrowie dziąseł
Częstym błędem użytkowników tradycyjnych szczoteczek do zębów jest przekonanie, że do prawidłowej higieny zębów i okolic przyzębia najlepsze są szczoteczki o twardym włosiu. Nic bardziej mylnego!

Jeśli jesteście przekonani wyłącznie do szczoteczek manualnych, to należy wybierać te o miękkim włosiu i nie wolno zapomnieć ani o prawidłowych ruchach omiatających podczas codziennego mycia, ani o konieczności wymiany szczoteczek co dwa, trzy miesiące.

Niewłaściwe techniki szczotkowania zębów, czyli równie powszechny, co nieprawidłowy ruch okrężny szczoteczki; zbyt mocne przyciskanie twardego włosia szczoteczki do dziąseł powodując mikroskopijne, lecz poważne urazy; zaniedbania w wymianie szczoteczek zużytych i zdefasonowanych, mogą spowodować poważne problemy z dziąsłami, takie jak paradontoza i krwawienie miękkich tkanek.

Irygator jamy ustnej – nieoceniony partner w codziennej higienie zębów.
Elektryczny irygator domowego użytku został zaprojektowany na wzór zaawansowanych urządzeń stomatologicznych, które możemy spotkać w dobrze wyposażonym gabinecie dentystycznym. Wprawdzie w profesjonalnych gabinetach używa się skalera do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, a nie irygatora wodnego, lecz cel jest podobny.

Dzięki cienkiej dyszy, przez którą przepuszczany jest pod kontrolowanym ciśnieniem strumień wody, usuwane są drobinki pożywienia zalegające w tych miejscach jamy ustnej, do której nie jest w stanie dotrzeć żadne z powyższych urządzeń czy przyrządów domowej higieny.

Irygatory są skierowane do każdej grupy użytkowników. Osoby, które mają bardzo cienkie szczeliny międzyzębowe, mosty czy implanty lub cierpią na krwawiące dziąsła, mogą również z powodzeniem używać irygatorów wodnych. Strumień wody pod ciśnieniem nie tylko oczyszcza powierzchnię z bakterii i resztek jedzenia, ale skutecznie masuje i wzmacnia dziąsła. Regularne stosowanie irygatora w higienie zębów może znacząco poprawić kondycję zębów i dziąseł.

śledź nas na:

umów wizytę