Higienizacja

Przed rozpoczęciem leczenia rekomendujemy wykonanie kompleksowej higienizacji.

Na którą składa się usuniecie kamienia nazębnego skalerem ultradźwiękami, polisching – profesjonalne szczotkowanie pastą, usunięcie nalotów metodą piaskowania.

W Dentarii – Wszechstronnej Stomatologii dysponujemy najnowocześniejszym na rynku sprzętem do higieny, produkowaną w Szwajcarii najnowocześniejszaą piaskarką AIRFLOW® Prophylaxis Master

Master to najnowocześniejsze urządzenie dostępne na rynku, służące do zabiegu higienizacji w super komfortowych warunkach dla pacjenta.

Piasek AIRFLOW® usuwa biofilm, osady oraz kamień nad i poddziąsłowy.

Działa zarówno przy naturalnych zębach jak i przy uzupełnieniach protetycznych i implantach.

Piaskarka posiada specjalną dyszę PERIOFLOW®, która pozwala na leczenie periodontologiczne – dokładnie oczyszcza głębokie kieszenie zapalne przy zębach naturalnych oraz przy implantach a wszystko to wspomaga podgrzewana woda.

Profilaktyka stomatologiczna pozwala zachować piękny, zdrowy uśmiech na długie lata. Proste i bezbolesne zabiegi powtarzane regularnie dwa razy w ciągu roku pozwalają utrzymać jamę ustną w zdrowiu i dobrej kondycji.

W Dentarii – wszechstronnej stomatologii nauczymy Cię prawidłowego i dokładnego szczotkowania zębów. Pokażemy jak to robić, aby odnieść jak najlepszy efekt i zapewnić zdrowie zębom i dziąsłom. Wyjdziesz od nas z instrukcją obsługi zębów.

Oferujemy usługi z zakresu:

  • Usunięcie kamienia.
  • Piaskowanie zębów
  • Polerowanie

Pełen Zabieg Higienizacji w Dentarii składa się z dwóch procesów:

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego. Jest to usunięcie twardych złogów nazębnych (potocznie zwanego kamieniem nazębnym) powstających przez mineralizację płytki nazębnej.

Piaskowanie – usuwanie osadu i płytki bakteryjnej z zębów. Jest to również usuwanie osadu, który powstaje na zębach po kawie, herbacie, papierosach.

Pamiętajmy, lepiej zapobiegać niż leczyć.

śledź nas na:

umów wizytę