Zobacz inne porady:

Jak dbać o zęby w dorosłym wieku?

Zobacz inne porady: Kluczem do zapewnienia sobie jasnego i zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Nawet u osób

Utrata zęba stałego i co dalej ?

W każdym przypadku utraty zęba, ubytek należy odbudować. Współczesna stomatologia daje nam wiele nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają odtworzyć ubytek zęba, zachowując przy tym wszystkie naturalne funkcje uzębienia.

Jak dbać o zęby w dorosłym wieku?

Kluczem do zapewnienia sobie jasnego i zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Nawet u osób dorosłych mogą powstać ubytki próchnicowe oraz choroby dziąseł, które mogą być przyczyną poważnych problemów. Ważne jest, aby przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących czynnościach:
– Szczotkuj zęby 2 razy dziennie – w celu usunięcia płytki nazębnej, która tworzy na zębach lepką warstwą, która jest główną przyczyną próchnicy.
Codziennie używaj nici dentystycznej by usunąć płytkę nazębną z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, zanim zmineralizuje i przekształci się w kamień.
Ograniczaj spożywanie pokarmów bogatych w cukier lub skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy wytwarzane przez bakterie płytki nazębnej.
Regularnie odwiedzaj stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów i badań kontrolnych
Nawet jeżeli regularnie czyścisz zęby szczotkując je i używając nici dentystycznej, mogą pojawić się kwestie nabierające znaczenia w kontekście zdrowia zębów i dziąseł.
Początkiem choroby dziąseł jest ich stan zapalny, który w tym wczesnym stadium jest jeszcze odwracalny. Symptomami stanu zapalnego dziąseł jest
zaczerwienienie
obrzęk
tkliwość
krwawienie podczas szczotkowania.
Stan dziąseł może mieć także wpływ na ogólny stan zdrowia. Zaawansowane stadia choroby dziąseł mogą prowadzić do utraty zębów.

Jeżeli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów, zadzwoń i umów się na wizytę!

 
 

śledź nas na:

umów wizytę