Zobacz inne porady:

Ozon – jedno urządzenie, wiele możliwości

Zobacz inne porady: Leczenie zębów z wykorzystaniem ozonu opiera się na jego działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, przeciwwirusowym i zdolności do dezaktywacji bakterii próchnicotwórczych.To nowoczesna, bezbolesna metodą

Erozja szkliwa, czyli co zjada twoje zęby?

Najtwardsza tkanka w ludzkim ciele to wcale nie kość czaszki, ani kość udowa, ale… szkliwo. Nie bez powodu stanowi ono pancerz dla zębów, który chroni je przed bakteriami, wpływem kwasów czy powstawaniem płytki nazębnej. Jednak do czasu – gdy na skutek twoich nawyków nie dojdzie do erozji szkliwa, która jest nieodwracalna.

Utrata zęba stałego i co dalej ?

W każdym przypadku utraty zęba, ubytek należy odbudować. Współczesna stomatologia daje nam wiele nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają odtworzyć ubytek zęba, zachowując przy tym wszystkie naturalne funkcje uzębienia.

Podczas wizyty, stomatolog może polecić zastosowanie implantów zębowych lub mostów protetycznych. Obie metody mogą dać bardzo pozytywne efekty.

Dla wielu pacjentów najbardziej komfortowe jest założenie implantów zębowych. Implanty zębowe wyjątkowo dobrze imitują wygląd naszych naturalnych zębów. W przypadku wczepiania implantu unikamy konieczności szlifowania własnych zębów. Implant zostaje wstawiony w miejsce ubytku, a odbudowa zęba jest w pełni niezależna od innych zębów.

Wszczepienie tytanowej śrubki powinno zostać wykonane w odpowiednio krótkim czasie od momentu utraty zęba, wówczas unikniemy konieczności rekonstrukcji kości.

Wszczepiony implant pełni takie same funkcje jak ząb naturalny. Tytanowa struktura jest w pełni tolerowana przez organizm. Ogromną zaletą implantu jest przede wszystkim jego trwałość.

śledź nas na:

umów wizytę