Chirurgia

W Dentaria – WSZECHSTRONNA STOMATOLOGIA  świadczymy usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej dla dzieci. Nasi specjaliści wykonują różne zabiegi w jamie ustnej u dzieci. Są one zawsze wykonywane w znieczuleniu dostosowanym do potrzeb i charakteru dziecka Dziecka.

Podcinanie wędzidełka u dziecka

W Dentarii  wykonujemy zabieg laserowego podcięcia wędzidełka u dzieci oraz u osób dorosłych, jest to całkowicie bezbolesny, bezkrwawy zabieg, wykonywany w miejscowym, komputerowym, bezstrzykawkowym znieczuleniu lub w razie potrzeby w znieczuleniu ogólnym.  
 
Podcięcie wędzidełka jest zabiegiem bezbolesnym. Zbyt krótkie wędzidełko języka uniemożliwia swobodne ruchy języka i poprawną wymowę niektórych głosek, które wymagają podniesienie języka. Jak wygląda zabieg podcięcia wędzidełka i kiedy należy wykonać zabieg?
 
Podcięcie wędzidełka jest często koniecznością. Za krótkie wędzidełko języka może utrudniać niemowlakowi ssanie piersi i często przyśpiesza to przejście dziecka na mleko modyfikowane. Często konsekwencją zbyt krótkiego wędzidełka jest diastema, czyli przerwa między siekaczami. Są to niektóre z sytuacji, w których podcięcie wędzidełka jest koniecznością.

Usuwanie zębów mlecznych

Zawsze podejmując leczenie małego pacjenta czynimy wszystko by uratować i wyleczyć każdego zęba.  Mleczaki usuwa się w ostateczności.  Bywają  jednak sytuacje, kiedy nawet leczenie zachowawcze nie skutkuje. Wówczas trzeba usunąć Dziecku ząb mleczny.
 
Sam proces wyrywania zębów mlecznych może okazać się kłopotliwy – trzonowce posiadają niekiedy tak rozbudowane korzenie, jak zęby stałe; zabieg utrudnić może również kruszenie się zaniedbanego zęba mlecznego. Ostateczną decyzję o dalszym postepowaniu podejmują rodzice po rozmowie z lekarzem.  
 
Usuwanie zębów mlecznych jest zabiegiem, który w niektórych przypadkach jest konieczny: głęboka próchnica, utrudnione wyrzynanie zębów stałych. Pamiętajmy jednak, że o zęby mleczne należy dbać jak o stałe, ponieważ utrzymują one miejsce dla zębów stałych i dbają o prosty uśmiech w przyszłości.  

śledź nas na:

umów wizytę