Znieczulenie

„ZACZAROWANA RÓŻDZKA”  tak nazywany jest patyczek – końcówka znieczulenia The Wand, które wykorzystujemy podczas wizyt małych pacjentów. Komputer informuje lekarza o tempie i ciśnieniu podawanego leku, który jest dostosowany do potrzeb pacjenta. 

Zalety znieczulenia The Wand

  • bez bólu, bez zastrzyków, bez stresu
  • znieczulenie podawane za pomocą komputera, dzięki czemu dziecko nie odczuwa bólu podczas aplikacji znieczulenia
  • znieczulenie podawane przez patyczek, w którym umieszczona jest cieniutka niewidoczna igła. Brak zastrzyku znieczulającego, który bywa podawany za pomocą strzykawki (karpuli) i igły.

Gaz rozweselający (sedacja wziewna)

Czy wizyta może być  jeszcze bardziej przyjazna dla małego pacjenta? Oczywiście, Dentaria proponuje również leczenie w znieczulenie podtlenkiem azotu zwanym powszechnie gazem rozweselającym. Dzięki zastosowaniu tej metody dziecko czuje się  komfortowo podczas zabiegu, a lekarz ma zapewnioną  dobrą  współpracę  z pacjentem.
 
Przed wykonaniem zabiegu, podczas którego Dziecko będzie znieczulane tą metodą, lekarz przeprowadza dokładny wywiad z Rodzicem, który ma na celu ustalenie czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do zastosowania go. Znieczulenie podtlenkiem azotu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia Dziecka. Gaz rozweselający nie uczula, a także nie podrażnia wrażliwych dróg oddechowych, nie gromadzi się w ciele dziecka i  natychmiast.

Znieczulenie ogólne

Dzieci młodsze (2-6 lat), które boją się wizyty u dentysty, trudno jest w sposób racjonalny przekonać do leczenia w znieczuleniu miejscowym. Często posiadają one  już negatywne wspomnienia związane z próbami leczenia “na siłę” lub dolegliwości bólowe zębów uniemożliwiają skuteczną współpracę.
 
Dentaria może poszczycić się ponad 20-letnią współpracą  z wykwalifikowanym anestezjologiem, pielęgniarką anestezjologiczną  i odpowiednią kadrą, oraz nowoczesnym sprzętem anestezjologicznym. Podczas znieczulenia nieustannie kontrolujemy stan dziecka, dzięki czemu eliminujemy  ryzyko powikłań.
 
Leczenie w znieczuleniu ogólnym umożliwia wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych zabiegów stomatologicznych bez bólu, stresu i strachu. Ponadto w pierwszym etapie, przy rozległej próchnicy, często nie ma czasu na rozciąganie leczenia w czasie. Znieczulenie ogólne pozwala na bezpieczne, jednoczasowe wyleczenie wszystkich zębów w optymalnych dla stomatologa warunkach, co przekłada się na jakość postępowania. Z naszych doświadczeń wynika, że z reguły dzieci, nawet małe i wcześniej niewspółpracujące, przy kolejnych wizytach kontrolnych lub późniejszym leczeniu chętnie wracają do dentysty i nie wymagają dalszej pomocy anestezjologa. 

śledź nas na:

umów wizytę