wizyty adaptacyjne

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest niezmiernie ważna, to spotkanie z dentystą może mieć bardzo duży wpływ na późniejsze jego nastawienie do leczenia stomatologicznego. Taka wizyta powinna być przyjemnym doświadczeniem. Jeśli będzie traumatycznym przeżyciem, to może skutecznie zniechęcić dziecko do kolejnych odwiedzin.

Przebieg wizyty adaptacyjnej

Podczas wizyty adaptacyjnej lekarz stomatolog i  ”ciocie”  asystentki zapoznają dziecko z gabinetem stomatologicznym. Pokazuje mu fotel stomatologiczny, jak działa, jak końcówki stomatologiczne dmuchają powietrzem i wodą, jak zakłada się kolorową plombę, jak świeci lampa,  maseczkę, lusterko. Wszystkie te czynności wykonują na przygotowanym specjalnie do tego celu misiu.  Pokazują dziecku jak prawidłowo myć zęby za pomocą olbrzymiej szczoteczki i dużych zębów. Jest to czas zabawy dla dziecka. Każdy mały pacjent po wizycie w gabinecie otrzymuje za każdym razem nagrodę.

Dobre wspomnienia wzmacniamy upominkiem

W recepcji czeka kosz  z nagrodami, z którego dziecko może sobie wybrać  zabawkę.  Z pewnością  stanowi to dodatkową  atrakcję i motywację, która powoduje że, z przyjemnością wracają do stomatologa i chętnie chcą leczyć chore ząbki.

Pierwsza wizyta jest dobrym wspomnieniem
Zależy nam, aby dzieci myślały pozytywnie o fotelu dentystycznym

śledź nas na: