Zobacz inne porady:

Czy zęby mleczne trzeba leczyć?

Zdrowe zęby, to zdrowe dziecko i odwrotnie, zdrowe dzieci mają zdrowe zęby”. Fragment wywiadu z lek. stom. Iwoną Żuławińską

Zęby mleczne są integralną częścią całego organizmu dziecka. Mleczaki trzeba leczyć tak samo jak leczymy rękę, nogę czy gardło. Mleczne piątki są potrzebne mniej więcej do 12 roku życia, czwórki do 10 roku życia, trójki do 11 roku życia. Zatem mleczaki służą przez wiele lat.

Traktujemy organizm człowieka holistycznie. Nie wystarczy wyleczyć zębów, trzeba znaleźć przyczynę dlaczego się zepsuły.

Często jest to jakaś choroba ogólna. Dlatego współpracujemy ze specjalistami: alergologiem, laryngologiem, lekarzem ogólnym i fizjoterapeutą.

Dzieci ze zdrowymi zębami to te, których rodzice dbają o ich prawidłową dietę.
Człowiek prawidłowo odżywiony, prowadzący zdrowy tryb życia z prawidłową odpornością nie choruje. Zdarzają się kilkuletnie dzieci ze zdrowymi zębami, ale to jest jedno dziecko na kilkadziesiąt a nawet na kilkaset.

Kiedy dzieci chorują przyjmują leki, w większości w postaci syropów, które są bardzo słodkie, żeby dzieci chciały je połykać. Niestety konsystencja syropów jest taka, że przywierają one do zębów. Kiedy dziecko jest chore, w większości przypadków mycie zębów mu się daruje, bo marudzi, ma gorączkę itp., wtedy taki przyklejony do zęba syrop szybko powoduje zmiany w strukturze zęba. Należy pamiętać, żeby w czasie, kiedy dziecko zażywa syrop w ciągu dnia, kiedy nie marudzi i nie płacze porządnie wyczyścić mu zęby.

śledź nas na:

umów wizytę